Home > Výrobky > Drevo, plast či hliník?

Práve preto sú moderné okná v štýle veľkých francúzskych okien, častokrát aj po celej dĺžke steny. Je to z dôvodu zabezpečenia dostatku denného svetla, ale tiež z hľadiska dizajnu. Veľké okná sú v dnešnej dobe moderné a už v máloktorej nehnuteľnosti nájdete v obývačke malé nevýrazné okná. V trendom veľkých okien prichádza aj trend nového materiálu. Drevo aj plasty sú síce kvalitné materiály, ale moderná doba si vyžaduje niečo luxusnejšie. Hliník. Hliníkové okná sú trendom posledné roky. Na drahých, luxusných nehnuteľnostiach ste si mohli hliníkové okná všimnúť už dávnejšie. No dnes sú cenovo prístupné aj pre bežné novostavby.

hliníkové okná

Prečo je hliník oveľa viac vyhľadávaný ako drevo či plast? Prvá výborná vlastnosť hliníka je jeho tepelnoizolačná funkcia. Okná musia zabezpečiť, aby teplo cez okno neprešlo dnu ani von. A práve hliník má tieto vlastnosti na výbornej úrovni. Tepelnoizolačná funkcia hliníkových okien je na skutočne vysokej úrovni. Hliník je takisto materiál s veľmi nízkou hmotnosťou. Čo vám dáva možnosť aplikovať hliníkpráve na moderné veľkoplošné okná. To oceníte najmä pri terasových dverách, ktoré potrebujete otvárať. Pri hliníku je otváranie terasových dverí jednoduchou záležitosťou. V neposlednom rade je hliník skutočne dizajnovým skvostom.

hliníkové okná

V obľúbenej antracitovej farbe pôsobia moderne a luxusne. Hliníkový rám je navyše oveľa tenší ako pri iných typoch okien a to zabezpečí zväčšenie sklenenej plochy, čo vyzerá modernejšie a do interiéru vám privedie väčšie množstvo svetla. Okrem tepelnoizolačnej funkcii však hliník spĺňa aj výbornú bezpečnostnu funkciu. Pri hliníkových dverách a oknách sa môžete spoľahnúť na dokonalú ochranu proti krádeži, ale tiež bezpečnosť pri požiari či záplavách. Hliníkové okná Lmmont si našli už nejedného priaznivca. Ak aj vy chcete na svoju nehnuteľnosť len to najlepšie, hliníkové oknáby mali byť číslom jedna. Navštívte internetovú stránku lmmont.sk a o hliníkových oknách sa dozviete oveľa viac.