Home > Výrobky > Skutočnosť, že oceľ sa dá použiť všestranne, je neodškriepiteľná

Balkóny, terasy či schodiská alebo rampy, to sú priestory, ktoré musia byť opatrené zábradlím, a to sa najčastejšie vyrába z nehrdzavejúcej ocele, keďže spĺňa požiadavky na dlhú životnosť, kvalitné spracovanie, variabilnosť, zanedbateľná nie je ani ich jednoduchá a lacná údržba, a tiež nadčasovosť. V prípade, že potrebujete svojmu domu vdýchnuť trocha elegancie a lesku, využite na to zábradlie na balkóne alebo schodisku, ktoré bude vyrobené z nehrdzavejúcej ocele. V poslednom období je to veľmi populárny a obľúbený materiál, pretože zatiaľ ho nič neprekonalo vo výraznosti, estetickom náboji či funkčnosti. Samotná oceľ alebo v kombinácii so sklom budú tvoriť zaujímavú a originálnu dvojicu v každom priestore a štýle.

Hrubšie tyče v spojení s lankom sú originálne

Osadiť zábradlie sa dá z hornej strany podlahy alebo je možné prichytiť ho zboku, kotviace prvky musia byť takisto nehrdzavejúce, aby odolali poveternostným vplyvom exteriéru, ale aj v interiéri treba dodržať istú mieru kvality. Stĺpikové nerezove zabradlie Lmmont.sk zábradlie patrí ku klasike, tvoria ho iba tyče z ocele, ktoré sa osadia v udanej vzdialenosti od seba. Za zatraktívnenie samotnej ocele sa môže využiť vzhľad skla a použiť ho na výplň medzi nosnými stĺpikmi zábradlia. Spájanie skla a oceľových stĺpikov sa robí úchytmi, ktoré by mali byť v rovnakom materiáli ako samotná konštrukcia, musia vyhovovať po statickej stránke, pevne uchytené a ukotvené, čím splnia bezpečnostnú funkciu zábradlia.

Málo ocele a viac skla môže byť fajn

Sklo musí byť tiež bezpečnostné, v dostatočnej hrúbke, jeho povrchová úprava však určená nie je, tú si vyberajú investori či dizajnéri, ktorí zábradlie navrhujú. Môže byť číre, ale vhodné sú aj pieskované, matné, graficky upravené či farebné verzie skla. Tento typ zábradlia je o čosi drahší ako drevené, pretože má aj dlhšiu životnosť, je kvalitnejšie, nie je nutná jeho opätovná povrchová úprava natieraním a podobne, stačí oceľ iba potierať od nečistôt a následne ju preleštiť špeciálnym prípravkom. Aj z dizajnového hľadiska má nekonečne veľa možností, treba len staviť na ten správny štýl a bude ozdobou každého schodiska či balkóna.