Home > Výrobky > Prečo si vybrať na terasu nerezové zábradlie

Zakúpili ste rekreačnú nehnuteľnosť a radi by ste ju rekonštruovali pre celoročné bývanie? Toto je výhodné riešenie z mnohých dôvodov, napríklad ekonomických, kedy tu ušetríte za vykurovanie oveľa viac, než v bytovom dome, vykurovanom z centrálnej kotolne. Súčasťou využívania rekreačných chát býva vonkajšia terasa s výhľadom do krajiny, opatrená vhodnou podlahovou krytinou a tiež zábradlím. Najmä pokiaľ je terasa umiestnená vo svahu alebo je pomerne vysoká, odkiaľ by prípadný pád mohol znamenať aj vážny úraz.

nerezové zábradlie

Zábradlie z nerezovej ocele

Zábradlie na terasu si môžeme predstaviť z rôznych materiálov, niektoré sú tradičné, iné už menej, zato sú výhodnejšie z praktického alebo estetického hľadiska. Veľmi častým riešením tu býva drevený masív, napríklad mäkké borovicové alebo jedľové drevo alebo drevo tvrdé, z niektorých vhodných listnatých stromov. Drevo však pomerne rýchlo podlieha skaze a je nutné ho pravidelne ošetrovať nátermi alebo penetráciou, a prípadný konštrukčný problém sa potom môže prejaviť znížením bezpečnosti celej konštrukcie.

zábradlie z nerezu

Náhradou dreva sa môže stať nerezová oceľ. Je to vlastne bežná konštrukčná oceľ s prímesou niklu a chrómu, čo sú prvky, ktoré zachovajú dostatočnú pevnosť ocele a zároveň zaistia odolnosť voči agresívnej oxidácii alebo korózii.

Nerezové zábradlie na terasu nie je potrebné prakticky vôbec ošetrovať pred deštruktívnym účinkom poveternostných vplyvov, iba sa odporúča čistiť ho teplou vodou s prídavkom saponátu a potom utrieť do sucha mäkkou handričkou alebo papierovým obrúskom, aby sa na povrchu kovu neusadzoval vápenitý povlak. Odpadá zároveň aj náročné brúsenie a natieranie povrchu rôznymi syntetickými emailami a špeciálnymi farbami, bez ktorých sa nezaobíde žiadna bežná oceľová konštrukcia, ako sú mosty, stožiare vysielačov, rozhľadne či niektoré výškové budovy. Nerezovú oceľ možno samozrejme využiť aj na zábradlie vo vnútorných priestoroch rôznych typov budov.