Home > Výrobky > Matcha – nádych Japonska v modernej podobe

Zelený čaj matcha je úžasný začiatok dňa, jeho príjemné zakončenie, spestrenie jedál, ale aj návrat do čias dávnych minulých.

Pýtate sa, akými vlastnosťami disponuje tento výnimočný druh čaju?

V prvom rade ide o certifikovaný produkt so zložitým odborným postupom výroby a prípravy, ktorého ochranu zabezpečujeme. Produkty sú distribuované pravidelne priamo z Japonska, a teda nie je riziko, že by došlo k znehodnoteniu či poškodeniu čaju, keďže sa ručí za ich maximálnu čerstvosť. Jedinečnosť spočíva aj v spôsobe pestovania – tajomstvom je vulkanická pôda, ktorá dodáva čajovým lístkom živiny a špecifický charakter. Ďalšia starostlivosť je zaručená ručným zberom, pričom prebieha triedenie lístkov, a teda sa minimalizuje možnosť nekvalitných lístkov.

matcha príprava

Ďalší postup – mletie na tradičných mlynčekoch – je v súlade so starodávnymi tradičnými postupmi úpravy a ide o veľmi autentický spôsob prípravy. Matcha čaj nemusí obľubovať každý, no ak si zamilujete jeho absolútne unikátnu chuť a farbu, nebudete už chcieť nič iné. Prečo si ho teda nedopriať v maximálnej možnej kvalite? Nádych Orientu dosiahnete aj čajovým setom, ktorý pripomenie zvláštny spôsob prípravy. Toto príslušenstvo pozostávajúce z bambusovej metličky (9,90 eur), lyžičky (3,20 eur) a misky na prípravu matcha čaju (11,90 eur) v bielej alebo čiernej farbe je vhodným na prípravu tohto nápoja.

matcha set

Na našej webstránke sú dostupné aj výhodné letné zľavy – v rozmedzí od 10 do 30%, vaša voľba je teda jasná vtedy, ak:

  • záleží vám na vašom zdraví, ktoré takto udržíte poľahky v rovnováhe
  • oceňujete nápoje z matcha čaju pre skvelé zdravotné účinky, ale aj zaujímavú chuť
  • máte radi jednoduchú prípravu čajov, ale aj miešaných nápojov
  • možno vás fascinuje práve čajový obrad zo starobylého Japonska
  • máte radi kvalitné suroviny, ktoré nemusia byť extra drahé
  • radi ozvláštňujete vaše jedlá, no najmä dezerty

Celá ponuka je uverejnená na webovej stránke, kde si môžete vybrať akýkoľvek produkt.