Home > Elektro > Práčka ako pomocník v domácnosti

Aj vy sa ráno zobúdzate s tým, že dáte rýchlo špinavé prádlo prať do vašej práčky a potom sa venujete každodenným ranným rituálom? Či chystáte deťom desiatu do školy, nápoje, balíte školské tašky alebo len začínate s upratovaní, ako je napríklad umytie riadu, vybratie čistého riadu z umývačky a podobne? Každá žena má už od skorého rána množstvo povinností, ktoré by mala stihnúť urobiť. Nie je to ľahká úloha, no je to povinné. Ak žena pracuje, nemá toľko času ráno, aby toto všetko mohla vykonať. Veľa žien perie prádlo a zapína práčku až poobede, keď sa vráti zo svojho zamestnania, alebo aj cez víkendy.

domácnosť

Počas víkendov sa najviac upratuje. Povinnosti počas pracovného týždňa sa odkladajú práve na víkendy. Práčka je veľmi užitočným pomocníkom v domácnosti. Tento elektro spotrebič sa stal potrebným v každej jednej domácnosti. Bez práčky by sme sa ďalej ani nepohli. Práčku zapínajte podľa toho, koľko špinavého prádla sa vám nazbieralo počas pracovného týždňa. Vždy si prádlo roztrieďte podľa  farieb. Niektoré ženy ho roztrieďujú aj podľa materiálov. Jasné, vlnené veci nemôžete prať na jednom programe s klasickým prádlom a podobne. Práve kvôli tomu máte na svojej práčke množstvo rôznych programov, ktoré sa rozlišujú aj podľa materiálov aj podľa celkového času prania.

práčka so sušičkou

Po dokončení prania vás čaká buď rozprestretie prádla na sušiakoch, alebo ho môžete vložiť do sušičky na prádlo. Sušička je tiež vynikajúcim spoločníkom, nakoľko prádlo máte za približne jednu hodinku vysušené a môžete ho hneď poukladať do šatníkových skríň. Aj v malej kúpelni je možné naskladať na seba práčku a sušičku. Niektoré práčky majú už sušičku priamo v sebe zabudovanú. Avšak, ak sa vám jedno z toho pokazí, nemôžete využívať to druhé. Ak máte tieto elektro spotrebiče ako samostatné jednotky, nevadí, ak sa jedna z nich pokazí. Viete ďalej fungovať. O tom nepochybujem, že práčku vlastní už každý človek a každá jedna žena ju aj často využíva. Neviem si predstaviť, že by ste toľko špinavého prádla museli prať v rukách, ako to robili naše prastaré mamy.