Home > Elektro > Elektro a seniori

Elektrické spotrebiče a elektrické zariadenia nájdete všade vo vašej domácnosti. Veľa pre nás znamená práve televízor. Televízor je veľmi dôležitým elektrickým zariadením. Mnohí ľudia sú na pozeraní televízora veľmi závislými. Medzi takýchto ľudí patria hlavne seniori. Dôchodci používajú televízor každý deň na pozeranie rôznych seriálov. Staré babičky pozerávajú telenovely a už sa nevedia dočkať, kedy sa ich obľúbená telenovela začne. Presne vedia, o ktorej hodine začína práve ich obľúbená telenovela. Mnohé staré babičky pozerávajú aj viac telenoviel za jeden deň.

televízor

Starí dedkovia skorej zvyknú pozerávať rôzne športové kanály. Na športových kanáloch pozerávajú rôzne športy, športové zápasy alebo športové udalosti. Mnohí dedkovia sú zástancami futbalu či hokeju. Futbal je presne ten šport, ktorý radi pozerávajú vo svojej televízii. Tiež čakajú, kedy sa daný konkrétny futbalový zápas začne. Sú netrpezliví. Mnoho dôchodcov vlastní až dva televízory. Jeden pozeráva babička a na druhom sleduje práve deduško. Majú to tak rozdelené, aby si navzájom nepozerali niečo, čo nemajú radi. O jeden televízor by sa bili a takto aspoň majú kľud vo svojom dôchodcovskom veku.

pevná linka

Dôchodci však ešte využívajú aj ďalšie elektrické zariadenie, akým je pevná linka. Ak sa s nimi chcete spojiť, musíte vytočiť pevné číslo. Veľa dôchodcov nevlastní mobilný telefón, lebo sú zvyknutí práve na používanie pevnej linky. Pevná linka je elektrické zariadenie, ktoré musia zdvihnúť vždy na tom istom mieste. Nie je to prenosné zariadenie. Mobilný telefón je v tomto omnoho lepší, lebo ho môžete mať hocikde pri sebe. Dôchodci sú teda častokrát nútení prísť k telefónu, keď im niekto volá. Dôchodci trávia veľa svojho času doma a málokto z nich sa chodí von prechádzať. Práve kvôli tomu sedia neustále pred televízor a pozerajú jeden seriál za druhým. Stáva sa to pre nich stereotyp, na ktorý sú zvyknutí.