Home > Móda > Ako sa obliecť do školy

Chodíte do školy? Hádam nechodíte na vyučovanie v roztrhaných rifliach alebo nebodaj v teplákoch. Ak áno, mali by ste to okamžite zmeniť. Podľa oblečenia súdime druhých ľudí. A podľa neho sa k nim aj správame. Práve kvôli tomu je dobré sa pekne obliecť na každú príležitosť. Aj do školy sa potrebujeme pekne obliecť. Či chodíte na základnú školu, strednú školu alebo študujete na vysokej škole. Vhodné oblečenie je základ. Stojíte pred šatníkovou skriňou a ani len netušíte, čo z nej máte vytiahnuť? Máte plno rôzneho oblečenia, no aj tak váhate, čo je pre vás v dnešný deň to najvhodnejšie?

 

Oblečenie do školy

 

Musíte porozmýšľať, kde sa chystáte. Do školy by sa malo obliekať slušne. Hovorievali nám to už naše mamy, keď sme boli malými deťmi. No dnešná doba je úplne iná. Keď vidím teenagerov, ktorí práve vychádzajú zo školy, až som zarazená z toho, čo si na seba obliekli. Mnohokrát vidím roztrhané rifle, voľné oversize tričká, ktoré im len tak plantajú na tele a vyzerajú, ako keby na sebe mali oblečené vrece zo zemiakov. Neveríte? Stačí, keď zájdete raz do školy. Teenageri sa nevedia obliekať. Česť výnimkám. Do školy sa má chodiť čisto. Ale, keď vidím, čo všetko predávajú v dnešnej dobe v každom obchode s oblečením, niekedy sa ani nečudujem, pre čo sa tak teenageri obliekajú. Nemajú na výber. Oblečenie je lacné a pohodlné. V móde je už teraz in už čokoľvek.

 

Škola

 

Minule som videla na ulici ísť starú pani v krikľavých ružových teplákoch a v krikľavej ružovej mikine a tričku. Až som sa zarazila, že ako si toto môže obliecť staršia pani. No, niekedy je to čistá katastrofa. Aj staršie ženy by sa mali vedieť primerane obliekať podľa svojho veku. Mnohé to nevedia. Nielenže majú na hlave fialové vlasy, ešte si k nim oblečú aj nevhodne farebné oblečenie. Hovorím si, že nemajú doma zrkadlo. Každý človek by sa mal vedieť pekne a vhodne obliecť. Nestačí mať milión kúskov rôzneho oblečenia, ale vedieť svoje oblečenie pekne a vkusne skombinovať.