Home > Firmy > Plastové obálky

Keď ste sa už niekedy stretli s tým, že vám bola doručená zničená, či zmoknutá zásielka alebo list, kvôli tomu, že bola nevhodne zabalená, nezúfajte. S rovnakým problémom ste sa mohli stretnúť aj z druhej strany, keď ste vy posielali balík niekomu ďalšiemu a ten si ho našiel poškodený. V takomto prípade viete používať plastové obálky, ktoré ochránia posielaný obsah pred vlhkosťou, dažďom a inými vplyvmi z vonkajšieho prostredia, ktoré by mohli balíček ohroziť.

plastový materiál

Taktiež je vďaka plastovému obalu zásielka chránená aj pred zlou manipuláciou, špinou a ďalšími faktormi, ktoré by jej mohli ublížiť. Plastové obálky sa používajú bežne napríklad módne obchody s oblečením, ktoré v nich často posielajú balíčky z e-shopov. Vďaka rôznym veľkostiam sa dajú do nich zabaliť aj veľké objednávky a zmestí sa do nich pomerne dosť. Posielať v nich však môžete hocičo, pretože pomocou čiernej vnútornej strany sa nedá zistiť obsah balíčka voľným okom, takže jeho vnútro bude súkromné a chránené. Z vonkajšej strany sa dajú zohnať rôzne pestrofarebné varianty, prípadne sa dajú zohnať aj obálky, ktoré sú priesvitné a vidíte tak obsah, ktorý sa v nich nachádza.

plastová obálka

Na výber sú aj v rozličnej sile, podľa toho, aká ťažká vaša zásielka bude a do akej hmotnosti ju plastová obálka udrží. S hmotnosťou súvisí aj úchyt, preto si viete vybrať obálky s uškom na držanie, prípadne bez neho. Okrem toho sú v ponuke na trhu aj viaceré hrúbky plastových obálok, ktoré zabezpečujú to, že sa obal tak jednoducho nebude dať roztrhať alebo inak poškodiť. Plastové obálky sa vyznačujú taktiež ľahkosťou, čiže nebudú príliš zaťažovať celkovú váhu posielaného obsahu. Ak vás trápi dopad plastov na životné prostredie, mali by ste vedieť, že plastové obálky sa vyrábajú aj z recyklovateľných plastov, takže sa dajú recykláciou používať znova a neničia až v takej veľkej miere životné prostredie.