Home > Životný štýl > Ako vybrať dobrý tablet?

Túžite po novom tablete? S tabletom si užijete pohodlnú zábavu, ale uľahčite si aj komunikáciu či prácu. Je len na vás, k čomu a ako ho využijete. Podľa toho by ste ale mali svoj výber prispôsobiť a zamerať sa na dôležité parametre pri kúpe nového tabletu. Na akých vlastnostiach a parametroch záleží najviac? Skúsime sa pozrieť na základné faktory toho, do akej miery budete s vašim novým tabletom spokojní. Čomu sa tak oplatí venovať pozornosť?

Žena si číta na tablete

Veľmi dôležitá je operačná pamäť RAM a takisto kapacita vstavanej pamäte. Veľkosť RAM-ky sa vo veľkej miere podpíše na výkone tabletu. Na jeho rýchlosti a na tom, či sa vám bude pri určitých činnostiach zasekávať (hlavne ak budete mať spustených viac aplikácií naraz). S dostatočne veľkou pamäťou RAM sa však báť nemusíte. Donedávna sa v modeloch nachádzala RAMka s veľkosťou 1 až 2 GB. Dnes je však pravdepodobné, že za dobrú cenu nájdete tablet s veľkosťou až 4 GB RAM, čo je preferovaná možnosť, ktorú by ste mali uprednostniť. Pri bežnom používaní bude mať tablet rýchly chod a nemal by sa zasekávať. 

  • Potom je tu ale tiež otázka kapacity vstavanej pamäte. Teda koľko úložného priestoru sa v tablete nachádza. Dnes by to už malo byť okolo 100 GB. Každopádne k tabletu sa dá dokúpiť externý zdroj, čiže pamäťová SD karta, na ktorú sa odporúča ukladať väčšie súbory, ako sú napríklad filmy a videá.

Muž používa tablet

Ak si chcete na svojom novom tablete vychutnávať filmy a seriály, dajte si pri výbere pozor aj na veľkosť tabletu. Nájdete totiž modely, ktoré majú 6 – 8 palcov, to sú tie menšie a zvyčajne najlacnejšie. Na sledovanie videí vám však odporúčame siahnuť po 10 – 11 palcových modeloch.

Do tretice je dôležitá aj výdrž batérie. To by vás malo zaujímať hlavne vtedy, ak tablet plánujete brávať so sebou. Najlacnejšie modely majú výdrž cca 3 – 4 hodiny, kvalitnejší tablet však po nabití dokáže vydržať 8 – 10 hodín.